DÜNYA
Giriş Tarihi : 11-02-2021 17:30   Güncelleme : 11-02-2021 18:09

Amazon Meksika’ya dijital para ofisi açıyor

Amazon, dijital para birimi projesini Meksika'da başlatıyor.

Amazon Meksika’ya dijital para ofisi açıyor

Washington DC merkezli perakende devi Amazon, Meksika’da dijital para birimleriyle ilgili bir proje başlattı.

Gelişmekte olan ülke pazarları için girişimlerde bulunan Amazon, dijital ve gelişen ödeme yöntemleri (DEP) adlı bir çalışma başlattı. Henüz resmi bir açıklama gelmezken, Amazon’un yeni iş ilanından bunu anlayabiliriz. “Yeni ödeme yöntemimizi başlatmak ve geliştirmek için Meksika’daki ofisimize bir lider arıyoruz. Yeni projemizle birlikte, müşterilerimiz fiat para birimleri (USD, EUR)’ni dijital para birimlerine çevirebilecek. Ayrıca müşterilerimiz, dijital para birimiyle alışveriş yapabilecek veya Prime Video gibi birçok servisten yararlanabilecek.”

Kullanılacak Para Birimi Bitcoin Mi?

Kullanılacak dijital para birimi henüz bilinmezken, perakende devi Amazon’un Bitcoin ve Ethereum gibi dev kripto para birimlerini tercih etmesi beklenmiyor. Amazon Dijital ve Gelişen Ödemeler Departmanı (DEP), yeni projeyi ilk olarak Meksika’da piyasaya sürmeyi planlıyor. Ancak Amazon ikinci bir iş ilanında, projenin gelişmekte olan ülkelerde planlandığını ve Meksika’yı takip eden birçok ülke daha olacağının sinyalini verdi.

2017’ye dönecek olursak Amazon, kripto paralarla ilgili 3 domain satın almıştı. Bunlar amazoncryptocurrency.com, amazonethereum.com , amazoncryptocurrencies.com’du. Ek olarak Amazon, amazonbitcoin.com’u daha önceden satın almıştı.

Kaynak: Investing