EKONOMİ
Giriş Tarihi : 28-03-2021 11:55   Güncelleme : 28-03-2021 11:55

Yozgat'ta üretilen giysilerin büyük bölümü Avrupa'ya ihraç ediliyor

Yozgat'ta üretim yapan  bir tekstil fabrikasının ürünleri, Avrupa'nın bir çok  ülkesine ihraç ediliyor.

Yozgat'ta üretilen giysilerin büyük bölümü Avrupa'ya ihraç ediliyor

Yozgat Organize Sanayi Bölgesi'nde 2014'ten  bu yana faaliyette bulunan Ritim Tekstil Fabrikası'nda 310 kişiye istihdam olanağı sunuluyor.

Fabrikada, dünya çapında bilinen birçok marka adına çocuk, erkek ve kadın grubunda giysi üretimi yapılıyor.

Fabrikanın müdürü Turan Laçin, yapmış olduğu açıklamada, yılda yaklaşık 4 milyon giysi ürettiklerini ve yüzde 90'ını yurt dışına sattıklarını aktardı.

Ülke ekonomisine katkıda bulunmaya çalıştıklarını dile getiren Laçin, "Ürünlerimiz, İspanya, İngiltere ve Romanya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde tercih ediliyor." açıklamasını yaptı

Salgın sürecinde de üretime ara verilmedi

Laçin, "Kentte bir fabrika daha kurmayı planlıyoruz. Hedefimiz büyümek. Pandemi sürecinde maske, mesafe kuralına uyarak çalışmamızı sürdürdük ve çalışmaya devam ediyoruz. Pantolon ve üst giysiler üretiyoruz." dedi..

İstanbul, Düzce, Batman ve Tokat'ta da fason üretim gerçekleştirdiklerini, toplam 12 milyon civarında giysi ürettiklerini söyleyen Laçin, ülke ekonomisine önemli ihracat katkısı yaptıklarını belirtti.

İşçilerden Nurettin Kaya (53) da 40 yıldır tekstil işçisi olarak çalıştığını, 6 yıldır da fabrikada çalıştığını dile getirerek, "2 yıl önce buradan emekli oldum ve tekrar işime devam ediyorum. İşimi seviyorum. Çocuk giyimi üzerine çalışıyoruz ve ürettiklerimizi Avrupa'ya gönderiyoruz." açıklamasında bulundu.