EKONOMİ
Giriş Tarihi : 18-04-2021 12:20   Güncelleme : 18-04-2021 12:20

Ukrayna'dan Karsan'a Jest ve Atak araç siparişi

Karsan, Ukrayna'nın Kharkiv kentinde düzenlenen Uluslararası Mintrans Forum'a Atak Electric ile dizel Atak ve Jest modelleriyle katılım sağladı.

Ukrayna'dan Karsan'a Jest ve Atak araç siparişi

Karsan tarafından yapılan açıklamaya göre, belediye altyapıları, kentsel gelişim ve konfor konularının ele alındığı uluslararası forumda Karsan, Kharkiv Belediyesi'nin altyapısal gelişimine ilişkin desteği kapsayan bir iş birliği sözleşmesine de imza attı.

Sözleşme çerçevesinde Karsan'ın, Kharkiv ulaşım altyapısının iyileştirilmesinde rol alması ve Karsan ürün ailesinin kentin ulaşım ağında yer alması plananıyor.

Açıklamada düşüncelerini aktaran Kharkiv Belediye Başkan Vekili Igor Terekhov, ulaşımın hem yoğun hem de seyrek olduğu zaman aralıklarında ideal kullanıma sahip, yakıt tasarruflu ve Avrupa emisyon standartlarını karşılayan araçları tercih etmek istediklerini ifade ederek, "Kharkiv kenti için toplam 500 adet yeni araç planlıyoruz. ilk etapta 2021 yılında 6 ve 8 metrelik 150 araç alımı yapılacak. Kharkiv'in ulaşım modernizasyonunda daha önce bizzat fabrikasını ziyaret ettiğim Karsan'ın önemli bir rol almasını hedefliyoruz." dedi.

Karsan Üst Yöneticisi (CEO) Okan Baş da Kharkiv şehrinde bulunmaktan ve kent belediyesiyle iş birliği anlaşmasına imza atmaktan  duydukları sevinci belirterek şöyle konuştu:

"Karsan'ın gelecek vizyonu, sunmuş olduğu ürün yelpazesiyle Avrupa'nın gelişmiş ve gelişmekte olan birçok kentine ilham kaynağı oluyor. Ulaşım ihtiyaçlarını karşılayan yenilikçi ve teknolojik ürün yelpazemizle fark edilmeye devam ediyoruz. Ukrayna'nın Kharkiv gibi gelişmekte olan bir kentinin ulaşım altyapısına katkı sağlayacağımız için de heyecanlıyız. 6 metre sınıfındaki Jest ve 8 metre sınıfındaki Atak araçlarımızın, kentin değişen anlık trafik koşullarında, hem performansları hem de tasarruflu kullanımlarıyla optimum katkıyı sağlayacağına inanıyoruz. Bu kapsamda Ukrayna iş ortağımız MDG ile 150 adet Jest ve Atak aracını, temmuz ayından başlayarak ekim ayına kadar teslim edilecek şekilde anlaştık. İlerleyen dönemde Ukrayna pazarındaki potansiyele bağlı olarak Kharkiv'de üretim yatırımı yapma konusunu ise detaylı olarak değerlendiriyoruz."