EKONOMİ
Giriş Tarihi : 17-02-2021 13:55   Güncelleme : 17-02-2021 13:59

Türkiye’nin İlk Blockchain İhracatı İskoçya’ya oldu

Blockchain alanındaki çalışmalarıyla dikkat çeken Bitci Teknoloji, Avrupa’nın en köklü kulüplerinden İskoç Glasgow Rangers ile resmi sponsorluk anlaşması imzaladı.

Türkiye’nin İlk Blockchain İhracatı İskoçya’ya oldu

Blockchain alanındaki çalışmalarıyla dikkat çeken Bitci Teknoloji, Avrupa’nın en köklü kulüplerinden İskoç Glasgow Rangers ile resmi sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında, Glasgow Rangers ve Bitci Teknoloji bir ‘taraftar token’ projesini hayata geçirecek.

Türk yazılımcıları ve mühendisleri tarafından geliştirilen BitciChain üzerinde çalışacak proje, aynı zamanda Türkiye’nin bu alandaki ilk Blockchain ihracatı olarak tarihe geçecek. Bunun yanı sıra Bitci Teknoloji iştiraklerinden Bitci.com’un logosu Rangers futbol takımının şortlarında ve tarihi Ibrox Stadyumu’nda da yerini alacak.

Glasgow Rangers’ın ‘Taraftar Token’ projesini Bitci Teknoloji hayata geçirecek

Türk teknoloji sektöründen tarihi başarı… Geleceğin sistemi olarak görülen Blockchain konusunda yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren Bodrum merkezli Bitci Teknoloji, Türkiye’nin ilk Blockchain ihracatına imza atıyor. Son dönemde Türkiye’de hayata geçirdiği ‘taraftar token’ projeleriyle dikkat çeken Bitci Teknoloji şimdi de bu konudaki deneyimini yurt dışına taşıdı.

Bitci.com Logosu Şortlarda Yer Alacak

Avrupa’nın en köklü kulüplerinden Glasgow Rangers’ın resmi sponsorları arasına katılan Bitci Teknoloji, İskoç kulübünün taraftarlarına yönelik bir token projesini hayata geçirecek. Türk yazılımcıları ve mühendisleri tarafından geliştirilen BitciChain üzerinde çalışacak proje, İskoç kulübüne önemli bir maddi gelir sağlarken, dünyanın dört bir yanında bulunan kulüp taraftarlarına yönelik de çok sayıda ilki bünyesinde barındıracak. Bunun yanı sıra Bitci Teknoloji iştiraklerinden Bitci.com’un logosu Rangers futbol takımının şortlarında ve tarihi Ibrox Stadyumu’nda da yer alacak.

Kaynak: Investing