EKONOMİ
Giriş Tarihi : 14-04-2021 12:59   Güncelleme : 14-04-2021 12:59

Türk Metal Sendikasında ilk kez bir kadın şube başkanı seçildi

Türk Metal Sendikası, Selda Tekman'ı ilk kadın şube başkanı olarak seçildi.

Türk Metal Sendikasında ilk kez bir kadın şube başkanı seçildi

Türk Metal Sendikasın tarafından yapılan açıklamaya göre, yoğun olarak erkeklerin olduğu metal iş kolunda, yeni kurulan Bursa Şube Başkanlığına Yönetim Kurulu kararıyla Selda Tekman getirildi.

Bursa Kadın Kolları Sorumlusu olarak görev yapan Tekman'ın 22 yılını sendikal mücadeleyle geçirdiği ve bir çocuk annesi olduğu belirtildi.

"Bir kadının şube başkanı olmasının onuru çok başka"

Tekman, yapmış olduğu açıklamada, görevin sadece kendisi için değil, Türk Metal'de örgütlü 20 binin üzerindeki kadın işçi için büyük bir onur olduğunuifade etti.

Sendikal mücadele içinde geçirdiği 22 yılda her kademede görev aldığını, aldığı tüm görevlerde işçi sınıfını temsil etmenin onurunu ve büyük sorumluluğunu yaşadığını aktaran Tekman, sözlerinin devamında şunları aktardı:

"Ancak ilk kez bir kadının şube başkanı olmasının onuru çok başka. Bana bu görevi layık gören ülkemizde çağdaş sendikacılığın öncüsü Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak'a ve Yönetim Kurulumuza çok teşekkür ediyorum. Bana verilen bu görevi layıkıyla yapmak için canla başla çalışacağım. Bu görevimde elde edeceğim başarılar benim değil, metal iş kolunda alın teri döken tüm kadın emekçiler için olacaktır. Onların sesi ve nefesi olmak için mücadele edeceğim."