EKONOMİ
Giriş Tarihi : 04-04-2021 08:48   Güncelleme : 04-04-2021 08:48

Turizmciler Avrupa'nın seyahat kısıtlaması kararlarına odaklandı

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, yaptığı açıklamada "İngiliz turistlerin seyahatıyla ilgili kararları bu hafta verecekler. Ondan sonra da Avrupa Birliğinin genelinde Almanya başta olmak üzere seyahatlarla ilgili prosedürlerini açıklayacaklar." şeklinde konuştu.

Turizmciler Avrupa'nın seyahat kısıtlaması kararlarına odaklandı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Avrupalı turistlerin seyahatine yönelik kararları beklediklerini belirtti

TÜRSAB Dumlupınar Bölge Temsil Kurulunun düzenlemiş olduğu etkinlikle, 120 seyahat acentesi temsilcisi resepsiyon programında toplandılar

Bir termal otelde gerçekleşen programda, Frigya bölgesini tanıtan video gösterisi seyredldi.

Burada konuşma yapan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Avrupa'da seyahat yasaklarının biteceğini umut ettiklerini aktardı.

Seyahat yasaklarıyla ilgili bu hafta İngiltere'nin karar vereceğini belirten Bağlıkaya, sözlerine şöyle devam etti:

"İngiliz turistlerin seyahatıyla ilgili kararları bu hafta verecekler. Ondan sonra da Avrupa Birliğinin genelinde Almanya başta olmak üzere seyahatlarla ilgili prosedürlerini açıklayacaklar. Umarım seyahat ile ilgili ciddi bir kısıtlama gelmez. Çünkü o bölgeler bizim için çok hayati bölgeler. Ne olursa olsun bizi hiçbir şekilde bırakmayan Rusya, Ukrayna eski Bağımsız Devletler Topluluğu (BDP) ülkeleri olmasına rağmen biz turizmciler özellikle çok iyi bilir ki; Avrupa olmadan turizm olmaz."

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek de Türkiye'nin en önemli turizm markalarından birisi olan TÜRSAB'ı Afyonkarahisar'da ağırlamaktan onur duyduğunu dile getirdi.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar'ın Türkiye'de yumurta üretiminde bir numara olduğunu ifade etti.

Türkiye piyasası borsasını Afyonkarahisar'daki üreticilerin belirlediğini söyleyen Zeybek, "Kırmızı et üretiminde İstanbul'un ihtiyacının yüzde 25'ini Afyonkarahisar karşılıyor. Afyonkarahisar'ı turizmde de hak ettiği yere getirmek için gayret sarf ediyoruz. Termalin başkentiyiz. 27 bin yatak kapasitesine sahip Türkiye'de tek iliz." dedi.