EKONOMİ
Giriş Tarihi : 18-04-2021 11:05   Güncelleme : 18-04-2021 11:05

Süper Film'den yeni yatırım hamlesi

Süper Film, yeni 10.4 metre Bruckner 4. çift yönlü gerdirilmiş polipropilen hattı ve 6. Metalize makinası yatırımları ile Uzak Doğu ve Amerika kıtası dışında, dünyanın en büyük kapasiteye sahip 9. ambalaj filmi üreticisi olacak.

Süper Film'den yeni yatırım hamlesi

Sanko Holding çatısı altında 1993 yılında kurulan Süper Film'in yaptığı açıklamaya göre, şirket, yeni yatırımlarıyla film üretimini yılda 184 bin tona, metalize kaplama kapasitesini ise yılda 35 bin tona çıkartacak.

Yılda 70 bin ton çift yönlü gerdirilmiş polipropilen film, 48 bin ton çift yönlü gerdirilmiş polyester) film ve 6 bin ton cast & bariyer film ve koli bantı üretimi yapan Süper Film, aynı zamanda ürettiği filmlere 28 bin ton/yıl kapasite ile alüminyum kaplayarak metalize film üretimi yapıyor. 12 bin ton/yıl kapasite ile de özel kaplama hattında üretilen filmlere yüksek bariyer, kolay açılabilirlik gibi farklı özellikler kazandırarak yurt içi ve yurt dışı müşterilerine hizmet sunuyor.

Açıklamada düşüncelerini aktaran Süper Film Genel Müdürü Fahri Özer, şöyle konuştu:

"Avrupa, Amerika, Afrika, Avustralya ve Asya olmak üzere 5 kıtaya ihracat yapan Süper Film olarak yeni 10.4 metre BRUCKNER 4. BOPP hattı ve 6. BOBST Metalize makinası yatırımlarımız ile film üretimini 184 bin ton/yıla, metalize kaplama kapasitesini ise 35 bin ton/yıl düzeyine çıkartacağız. Bu yatırım ile Süper Film, Uzak Doğu ve Amerika kıtası hariç, dünyada en büyük 9. kapasiteye sahip ambalaj filmi üreticisi konumuna gelecektir."

Süper Film, yeni yatırımı için farklı bir yerleşim yeri seçerek üretim güvenilirliğinin yanı sıra kalifiye iş gücüne de katkı sağlamayı planlıyor.