EKONOMİ
Giriş Tarihi : 14-04-2021 07:12   Güncelleme : 14-04-2021 07:12

Savunma Sanayii Başkanı, ambargo uygulamalarıyla ilgili konuştu

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, savunma sanayisine yönelik uygulanan ambargolarla neye ihtiyaç olduğunu ve hangi ürünün millileştirilmesi gerektiğini daha iyi anladıklarını ve çalışmaları hızlandırdıklarını die getirdi.

Savunma Sanayii Başkanı, ambargo uygulamalarıyla ilgili konuştu

Demir, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Türkiye'ye uygulanan yaptırımlara ve ambargolara gülüp geçtiklerini ifade etti.

Buna en iyi örneklerden birisinin de ASELSAN tarafından üretimi başlatılan İHA kamerası "CATS" olduğunu belirten Demir, bu konuda Türkiye'nin hiçbir ülkeye bağlılığının olmadığını dile getirdi.

Demir, paylaşımında şunları aktardı:

"Bu durum bize ve milletimize bir kez daha gösterdi ki, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde güçlü şekilde yoluna devam eden Savunma sanayimiz, uluslararası aktörlerin tutarsız uygulamalarıyla mücadelesine devam edecektir. Bu ambargolarla neye ihtiyacımız olduğunu, hangi ürünü millileştirmemiz gerektiğini daha iyi görüyor ve çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Bu açıdan o ülkelere ayrıca teşekkür ediyoruz. Hiç kimse bizi Tam Bağımsız Savunma Sanayii hedefimizden döndüremeyecektir."