EKONOMİ
Giriş Tarihi : 30-03-2021 10:31   Güncelleme : 30-03-2021 10:31

PTT Akıllı Esnaf Projesi'ni hayata geçiriyor

PTT Akıllı Esnaf Projesi ile tüm bireysel satıcılar, girişimciler ve e-ticarete masrafsız tek bir platform üzerinden ulaşmak isteyen herkes, hiçbir ek ücret ödemeden POS hizmeti sunulmasını sağlayacak 

PTT Akıllı Esnaf Projesi'ni hayata geçiriyor

Projeden, pazar ve stant satışı ve kapıda teslimat yapan, temassız ödeme almak isteyen, ilave cihaz taşımadan kendi cep telefonları veya tabletlerinden ödeme yapmak isteyenler de yararlanabilecek. PTT Akıllı Esnaf Projesi, müşterilere de temassız bir biçimde kolay, hızlı ve güvenli ödeme imkanı sağlıyor

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, yaptmış olduğu açıklamada, proje ile müşterilerin yeni bir ödeme aracına kavuşarak, üzerindeki ek maliyet yükünün azalacağını dile getirdi. Gülten, sözlerinin devamında şunları aktardı: 

"Esnaf, sanatkar, KOBİ ve tüm girişimcilerimizin işlerini büyütüp, maliyetlerini düşürecekleri önemli bir desteği müjdeliyoruz. PTT Akıllı Esnaf Projemiz ile Türkiye'mizin ekonomisine ve ticaretine büyük katkı sağlayacağız. Şirketimiz, geliştirdiği bu yeni projeyle ekonomimizin mihenk taşı olarak değerlendirdiğimiz esnaf, sanatkar, KOBİ ve tüm girişimcilerimizin yanında olduğunu bir kez daha göstermiş oldu."

Fiziksel iş yeri sahibi olmayan ev kadınları, gençler ve diğer tüm girişimcilerin de PTT'nin sağlamış olduğu kolaylıkla  satış ve tahsilat yapabilme imkanına sahip olduğunu ifade eden Gülten, "Bireysel satıcıların önünü açarak ticaretin gelişmesini ve yaygınlaşmasını sağlayan PTT Akıllı Esnaf Projesi, halkımızın refahına katkıda bulunuyor." dedi.

Avantajlı Paketler

Müşterilere, PTT Akıllı Esnaf Komisyonsuz Paketi ile aylık sabit ücret ödeyerek belli bir ciroya kadar hiçbir kesinti, masraf olmaksızın sıfır komisyonlu link ile ödeme, sanal POS ve yeni nesil akıllı POS cihazlı ve cihazsız çözümleri, ücretsiz hesap, kart, fatura ödeme ve EFT hizmetleri sağlanıyor. Aynı hizmetleri, yüksek pos cirosu olan işletmeler de rekabetçi oranlar ve işlem başına ücret, entegrasyon ücreti gibi herhangi bir ödeme yapmadan faydalanabilecek.

PTT Akıllı Esnaf üyesi olmak isteyenler https://akilliesnaf.ptt.gov.tr/ adresinden ya da PTT iş yerlerinden başvuru yapabilir ve yazılımla, entegrasyonla, masraflarla uğraşmadan satışa başlayabilirler.