ŞİRKET HABERLERİ
Giriş Tarihi : 01-07-2021 11:18   Güncelleme : 01-07-2021 12:03

"Pasifik, Next Level markasını İstanbul’a getiriyor"

Ankara'da gerçekleştirdiği projelerle dikkat çeken Pasifik İnşaat, Next Level markası ile İstanbul'a gelmeye hazırlanıyor. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (GYO) İstanbul Beşiktaş Ortaköy arsası için gelir paylaşımı modeliyle mart ayında gerçekleştirdiği ihaleyi 2 milyar 650 milyon lira toplam hasılat teklifiyle kazanan firma, Etiler girişindeki Jandarma Lojmanları'nın yer aldığı 19 bin 872 metrekarelik arsada İstanbul’a giriş projesini gerçekleştirecek.

Ankara'da gerçekleştirdiği projelerle dikkat çeken Pasifik İnşaat, Next Level markası ile İstanbul'a gelmeye hazırlanıyor.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (GYO) İstanbul Beşiktaş Ortaköy arsası için gelir paylaşımı modeliyle mart ayında gerçekleştirdiği ihaleyi 2 milyar 650 milyon lira toplam hasılat teklifiyle kazanan firma, Etiler girişindeki Jandarma Lojmanları'nın yer aldığı 19 bin 872 metrekarelik arsada İstanbul’a giriş projesini gerçekleştirecek.

Pasifik Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, İstanbul'da bir otelde düzenlenen basın toplantısında, projenin detaylarını ve Pasifik İnşaat'ın 2020 performansını gazeteciler ile paylaştı.

İnşaat sektörüne girdikleri ilk yıldan bu yana İstanbul’un merkezinde, şehrin mimari dokusuna değer katacak bir proje gerçekleştirmeyi çok istediklerini belirten Erdoğan, Eski Levent Jandarma Lojmanları’nın bulunduğu arsayı alarak olabilecek en iyi lokasyonda bu hedeflerini gerçekleştirme fırsatı yakaladıklarını söyledi. Erdoğan, Pasifik İnşaat olarak ihaleyi aldıkları mart ayından bu yana söz konusu proje ile ilgili heyecanlı bir çalışma içinde olduklarını aktararak, “Eski Levent Jandarma Lojmanları arsası için proje mimarımızı Türkiye’de ve dünyada önemli başarılara imza atmış Tabanlıoğlu Mimarlık olarak belirledik. Next Level Ankara’da olduğu gibi bu projemizde de geliştirme danışmanı olarak Servotel Danışmanlıktan hizmet alıyoruz. Kısacası daha önceki projelerimizde olduğu gibi İstanbul’daki ilk projemizde de kendi alanlarının en iyileri ile çalışmaya devam ediyoruz." diye konuştu.

Erdoğan, İstanbul projesinin toplam arsa büyüklüğünün 19 bin 872 metrekare olduğunu, inşaat alanının ise yaklaşık 80 bin metrekare olmasının planlandığını söyledi. Projenin maksimum 15 kat olacağına dikkat çeken Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Servotel, şu anda söz konusu arsada en verimli projenin nasıl olması gerektiğine ilişkin detaylı bir rapor hazırlıyor. Tabanlıoğlu Mimarlık da konsept tasarım çalışmalarına başladı. Diğer projelerimizde olduğu gibi İstanbul projemizde de her bir detayı ince ince işliyoruz. Bu aşamada şunu söyleyebilirim ki projemizin yüzde 85’i konut, yüzde 15’i ise müstakil ofis ve perakendeden oluşacak. Daha ferah yaşam ve çalışma alanları yaratmak amacıyla tavan yüksekliğinin dört metreden yüksek olmasını planladığımız projemizde, hem konutlarımız hem de ofislerimiz teraslı ya da balkonlu olacak. Kısacası İstanbul’un kalbinde yemyeşil, İstanbul manzaralı terasları ve balkonları olan konut ve ofislere imza atmaya hazırlanıyoruz.”

- "Zor bir yılı başarıyla geçirdik"

Zorlu geçen salgın koşullarına rağmen 2020 yılını büyük bir başarıyla kapattıklarını ifade eden Erdoğan, Merkez Ankara projesiyle Emlak Konut GYO’nun Türkiye genelindeki tüm projeleri arasında 1 milyar 684 milyon TL değerinde hasılat ve 1.121 adet bağımsız bölüm satışı ile ciro ve satış adedi bakımından 2020’yi açık ara lider bitirdiklerinin altını çizdi.

Fatih Erdoğan, salgın süreci ile yaşam alanlarındaki fonksiyonların öneminin net olarak ortaya çıktığını belirterek, “Bu dönemde konut tercihleri yapılırken her türlü ihtiyacın karşılanabileceği sosyal donatı alanlarına sahip, geniş balkonlu, teraslı veya bahçeli, deprem riski olmayan konutlar daha fazla tercih edildi. Bu da Merkez Ankara, Next Level Çayyolu gibi projelere ilginin artmasına neden oldu. Başarılı bir satış performansı sergileyerek, Merkez Ankara ve Next Level Çayyolu projelerimizde yılı 2,1 milyar TL’lik satış hasılatı ile kapattık. Sonuç olarak 2020 yılını önemli başarılara imza atarak tamamlamış olduk." dedi.

Pasifik olarak aktif büyüklüklerinin her geçen yıl yapılan yatırımlar ve devam eden faaliyetleriyle giderek arttığına dikkati çeken Erdoğan, “İnşaat grubumuzun aktif büyüklüğü 2019 yılında 2,55 milyar TL seviyesindeydi. 2020’de bilanço büyüklüğümüz yüzde 35’lik büyüme ile 3,45 milyar TL’ye ulaştı. Bu büyüklük içerisinde 2019 yılında 300 milyon TL olan finansal borçlarımız, 2020 yıl sonu itibariyle 400 milyon TL oldu. Yaşanan salgın süreci ve tüm zorlu ekonomik koşullara rağmen, gerek maliyet gerek satış yönetimi konularında profesyonel çözümler üretmeyi başararak, 2020 yıl sonunu 125 milyon TL net karla kapattık." ifadelerini kullandı.

- "Merkez Ankara ofisleri satışta"

Erdoğan, salgınla birlikte açık alanlı ve teraslı ofislere ilginin arttığını kaydederek, şöyle konuştu:

“2020’nin en çok satan projesi Merkez Ankara’nın ofisleri, salgın sonrası ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte. İnsanların kapalı ofis alanlarında çalışmaktansa kendilerini açık alanlara, parklara, bahçelere, kafe ve restoranların açık oturma alanlarına attıklarını, buralarda çalıştıklarını ve hatta toplantıları için bu tarz mekanlarda randevulaştıklarını biliyoruz. Merkez Ankara bu anlamda büyük avantajlar sunuyor. Terasları, açık meydanları, Merkez Cadde’de yer alan kafe ve restoranlarının yanı sıra karşısındaki Millet Bahçesi’yle Merkez Ankara’da küçük de olsa bir ofis satın alanlar, salgın koşullarına uygun şekilde çalışabilecekleri bir çok farklı ortama da sahip olmuş olacaklar. Biz de bu avantajdan herkesin yararlanması için 120 ay 0,99 vade farkı kampanyamızı sürdürüyoruz. Üstelik bir yıl boyunca ne taksit ne de ara ödeme olmaksızın ve bir yılın sonunda isteğe bağlı yüzde 10 iskontoyla erken kapama imkanı vererek bu fırsatı sunuyoruz."

Fatih Erdoğan, Merkez Ankara’nın ilk etabında yaşamın Mart 2022’de, ikinci etabında ise Eylül 2022’de başlayacağını da sözlerine ekledi.