SPOR
Giriş Tarihi : 05-04-2021 09:52   Güncelleme : 05-04-2021 09:52

Palandöken snowboard şampiyonasına ev sahipliği yaptı

Türk Kayak Vakfı ve Ejder 3200 AŞ tarafından Erzurum'da serbest stil kayak ve snowboard şampiyonası düzenlendi.

Palandöken snowboard şampiyonasına ev sahipliği yaptı

Palandöken Kayak Merkezi'nde yapılan organizasyona, 50 sporcu katılım sağladı.

Özel olarak hazırlanan piste çıkan yarışmacıların yaptığı akrobatik hareketler, seyirciler tarafından büyük bir ilgiyle izlendi.

Gün boyu süren yarışlarda, kadınlar kategorisinde Şule Özcan birinci, Gülşah Yakut ikinci, Hülya Seda üçüncü, erkekler kategorisinde ise Hasan Kemaloğlu birinci, Elet Hall ikinci ve Deniz Altınok üçüncü oldu.

Dereceye giren sporculara, organizasyon komitesi tarafından ödül verildi.

Türk Kayak Vakfı Başkanı Atakan Alaftargil, yapmış olduğu açıklamada, güzel bir organizasyon gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Serbest stil snowboard şampiyonasını Türkiye'de ilk kez gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Alaftargil, "Palandöken'de çok güzel bir altyapımız var. Bunu neden daha geniş kitlelere yaymayalım diye düşündük ve yıl içinde buradaki altyapımızı hazırladık. Burası ile ilgili çok güzel geri dönüşler aldık. Bu faaliyeti hem snowboard hem de alp disiplini olarak gerçekleştirip büyük kitlelere yaymak istiyoruz. Gelen misafirler, pistler, kar kalitemiz ve altyapımızdan övgüyle bahsetti." dedi.

EJDER 3200 A.Ş. Genel Müdürü Selim Bağrıyanık ise Palandöken'in, Türk kayağına ve dünyadaki kayak branşının gelişmesine büyük katkı sağladığını belirtti.

Farklı kentlerden bu spora gönül veren kayakçıların kentte olduğunu dile getiren Bağrıyanık, "Yaklaşık 700 metrelik bir alanda yarış yapıldı. Bu bakımdan Türkiye'nin en büyük snowparkı burası. Sezon boyunca yüzlerce kayakçı bu imkandan faydalanma fırsatı bulmuştu. Bugün de güzel bir şekilde sezonu taçlandırıyoruz." şeklinde konuştu.