SPOR
Giriş Tarihi : 29-03-2021 10:06   Güncelleme : 29-03-2021 10:06

Milli Takımın Dünya kupası elemeleri üçünü maçı Letonya ile olacak

Letonya'yı ağırlayacağımız maç, yarın Atatürk Olimpiyat Stadı'nda saat 21.45'te  Polonyalı Daniel Stefanski'nin hakemliğinde gerçekleşecek.

Milli Takımın Dünya kupası elemeleri üçünü maçı Letonya ile olacak

A Milli Futbol Takımı, 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri G Grubu üçüncü karşılaşmasında yarın Letonya'yı konuk edecek.Atatürk Olimpiyat Stadı'nda gerçekleşecek olan karşılaşma 21.45'te başlayacak ve TRT 1'den yayınlanacak.

Müsabakayı, Polonya Futbol Federasyonundan hakem Daniel Stefanski yönetecek Stefanski'nin yanında yardımcı hakem olarak yine Polonyalı olan Konrad Sapela ve Michal Obukowicz yer alacak. Karşılaşmadaki dördüncü hakem ise Yunanistan'dan Aristotelis Diamantopoulos olacak.

Grubun diğer maçlarında ise Cebelitarık-Hollanda ve Karadağ-Norveç karşılaşması olacak.

Stat kapasitesinin yüzde 15'i oranında seyirci katılabilecek

A Milli Futbol Takımı'nın Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Letonya ile yapacağı karşılaşmaya stat kapasitesinin yüzde 15'i oranında seyirci katılabilecek

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yapılan açıklamada, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda gerçekleşecek müsabakaya özel olarak yapılacak uygulamada, UEFA ve TFF Sağlık Kurulu protokollerinde belirlenen tüm sağlık tedbirleri ile HES kodunun zorunlu olacağı aktarıldı.

Aday kadro

A Milli Takım'ın aday kadrosunda bulunan isimler şunlar:

Kaleci: Mert Günok (Medipol Başakşehir), Uğurcan Çakır (Trabzonspor), Altay Bayındır (Fenerbahçe), Gökhan Akkan (Çaykur Rizespor)

Savunma: Zeki Çelik (Lille), Caner Erkin (Fenerbahçe), Merih Demiral (Juventus), Ozan Kabak (Liverpool), Mert Müldür, Kaan Ayhan (Sassuolo), Çağlar Söyüncü (Leicester City), Umut Meraş (Le Havre), Abdülkerim Bardakcı (İttifak Holding Konyaspor)

Orta saha: Okay Yokuşlu (West Bromwich Albion), Taylan Antalyalı, Emre Kılıç (Galatasaray), Dorukhan Toköz (Beşiktaş), Ozan Tufan (Fenerbahçe), Orkun Kökçü (Feyenoord), Yusuf Yazıcı (Lille), Halil Akbunar (Göztepe), Hakan Çalhanoğlu (Milan), Deniz Türüç (Medipol Başakşehir)

Forvet: Burak Yılmaz (Lille), Enes Ünal (Getafe), Kenan Karaman (Fortuna Düsseldorf), Cenk Tosun (Beşiktaş)