DÜNYA
Giriş Tarihi : 15-02-2021 13:10   Güncelleme : 15-02-2021 13:10

Mercedes 1.3 milyon aracını geri çağırıyor

Alman otomotiv devi Mercedes-Benz, acil durum çağrı sistemindeki bir arıza nedeniyle tam 1 milyon 292 bin 258 otomobili geri çağırmaya karar verdi.

Mercedes 1.3 milyon aracını geri çağırıyor

Otomotiv sektöründe zaman zaman araçlardaki kronik sorunlar araçlar yollara çıktıktan sonra tespit edilebiliyor. Bu tür durumlarda en sık uygulanan yöntemlerden biri araçları geri çağırmak, ya para iadesi ya da sorunun giderilmesini sağlamak oluyor.

Dünyanın önde gelen otomotiv firmalarından biri olan Mercedes-Benz de acil durum arama sistemindeki bir arıza nedeniyle yaklaşık 1,3 milyon aracını geri çağırdığını açıkladı. Geri çağırma kararının nedeni olarak acil durum ekiplerinin yaşayabileceği sorunları gösterdi.

1,3 milyon araç geri çağırıldı

mercedes

Mercedes-Benz AG'nin açıklamasına göre araçların iletişim modülünde geçici bir sorun yaşanıyor. Güç kaynağının kaza anında geçici olarak kapanması nedeniyle acil durum ekiplerine gönderilen konum bilgisi hatalı olabiliyor. 

Firmanın basın sözcülerinden biri tarafından yapılan açıklamada, diğer otomatik ve manuel acil durum arama sistemlerinin sorunsuz olarak çalıştığı da belirtildi. Ayrıca yaşanan sorun nedeniyle herhangi bir can kaybı, yaralanma ya da mal kaybı yaşanmadığı da ifade edildi.

Kaynak: Webtekno