EKONOMİ
Giriş Tarihi : 15-04-2021 07:08   Güncelleme : 15-04-2021 07:08

Kripto para borsası, ABD borsasında işlem görmeye başladı

Kripto para borsası olan Coinbase, ABD borsasında işlem görmeye başladı

Kripto para borsası, ABD borsasında işlem görmeye başladı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, New York özel borsasında yoğun olarak  teknoloji şirketlerinin bulunduğu  Nasdaq endeksinde yaklaşık olarak 360 dolarlık hisse değeriyle işlem görmeye başladı.

ABD'de halka açılan ilk kripto para işlem platformu olarak bilinen Coinbase, borsada "COIN" koduyla işlem görmeye başladı.

Hisse başına referans fiyatı 250 dolar olan  Coinbase'in hisseleri 360 dolardan işlem gördü. Bu da Coinbase'nin piyasa değerinin 95 milyar doları geçmesini sağladı.

Coinbase, Nasdaq'a kote olmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) 25 Şubat ayında başvurduğunu ve 1 Nisan'da gerekli onayı aldığınıilan etmişti.

Nasdaq'ta doğrudan listeleme yoluyla halka açılmayı tercih eden Coinbase, böylece mevcut hissedarlara, kuruculara, çalışanlara ve yatırımcılara piyasada hisse senedi satma imkanı sağlayacak.

2012 yılında kurulan ve Bitcoin ile Ethereum dahil olmak üzere çeşitli dijital paraların ticaretini yapan Coinbase  56 milyondan fazla kullanıcıya sahip