ŞİRKET HABERLERİ
Giriş Tarihi : 10-12-2021 13:16   Güncelleme : 10-12-2021 13:16

John Fredriksen Valaris'i satın alıyor

John Fredriksen Valaris'i satın alıyor

John Fredriksen, Seadrill'in rakibi ve dünyanın en büyük sondaj şirketlerinden biri olan Valaris'ten hisse alarak açık deniz sondaj pazarına geri döndü.

John Fredriksen tarafından kurulan tröstler tarafından dolaylı olarak kontrol edilen ve Seatankers'ın bir üyesi olan Famatown Finance, Valaris'in adi hisselerinin yaklaşık %5'ini açık piyasa işlemleri yoluyla biriktirdi.

Valaris ayrıca Famatown ile bir Famatown tarafından atanan kişiye kurul gözlemci hakları veren bir destek anlaşması imzaladı. Anlaşma aynı zamanda Famatown'un, yönetim kurulu tarafından yeterli görülen bir miktarda sahipliğini artırması halinde Valaris'te bir yönetim kurulu üyesi atamasına da izin veriyor.

“Valaris, kapsamlı açık deniz sondaj bilgisi ve deneyimine sahip Seatankers Group'un ilgisini ve yatırımını memnuniyetle karşılıyor. Daha önce Seadrill CEO'su olarak görev yapan Valaris başkanı ve CEO'su Anton Dibowitz, Valaris yönetim ekibine ve yönetim kuruluna ifade edilen güveni ve Valaris'in tanınmasını takdir ediyoruz” dedi.

Fredriksen'in mali açıdan sorunlu teçhizat yatırımı Seadrill, gelecek yıl Bölüm 11'den çıkacak ve şirkete alacaklıları bırakacak. Bununla birlikte, yeni öz sermayenin %5'ine dönüştürülebilen 50 milyon dolarlık dönüştürülebilir bir krediyle Seadrill'e dahil olmaya devam edecek.