EKONOMİ
Giriş Tarihi : 13-04-2021 12:30   Güncelleme : 13-04-2021 12:30

İŞKUR'un Akademik Çalışma Programı başvuruları için son gün yarın

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İŞKUR'un Akademik Çalışma Programı başvurularında yarının son gün olduğunu bildirerek, çalışma hayatı ve istihdam alanına akademik çalışmalarıyla katkıda bulunmak isteyen öğrencilerin başvurularını beklediklerini dile getirdi.

İŞKUR'un Akademik Çalışma Programı başvuruları için son gün yarın

Selçuk, yapmış olduğu yazılı açıklamasında, İŞKUR'un Akademik Çalışma Programı çerçevesinde lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri tarafından hazırlanacak istihdam ve çalışma hayatı alanındaki akademik çalışmalara destek vereceklerini hatırlattı.

Çalışma hayatı ve istihdam alanındaki akademik çalışmaları teşvik etmeyi hedeflediklerini belirten Selçuk, açıklamaında şu sözlere yer verdi:

"Gençlerimizin özellikle istihdam konusundaki fikirlerini önemsiyoruz. Yarın başvurular için son gün. Çalışma hayatı ve istihdam alanına akademik çalışmalarıyla katkıda bulunmak isteyen öğrencilerimizi bekliyoruz. Başvuru için herhangi bir bölüm sınırlaması yok. Öğrencilerimiz başvurularını akademi.iskur.gov.tr adresi üzerinden yarın saat 23.59'a kadar yapabilirler.

Akademik çalışması başarılı bulunan lisans öğrencilerine 2 bin 500 lira, yüksek lisans öğrencilerine 5 bin lira, doktora öğrencilerine ise 7 bin 500 lira destek sağlayacağız. Çalışmalarını sunmak isteyen öğrencilerimiz akademi.iskur.gov.tr adresi üzerinden programa ve başvuru koşullarına ilişkin detaylı bilgi alabilirler."