EKONOMİ
Giriş Tarihi : 12-04-2021 12:42   Güncelleme : 12-04-2021 12:42

e-ticaret sektörü ramazan ayında artış bekliyor

TOBB E-ticaret Meclisi Üyesi, Ticimax E-ticaret Sistemleri Kurucusu Cenk Çiğdemli, Ramazan ayında e-ticaret sektöründe hareketlenme yaşanacağını dile getirdi.

e-ticaret sektörü ramazan ayında artış bekliyor

Ramazan ayında e-ticaret sektöründe hareketlenme yaşanacağını dile getiren TOBB E-ticaret Meclisi Üyesi Cenk Çiğdemli “Ramazan ayında kısıtlamaların da etkisiyle beraber e-ticaret sektörü satış hacminde en az yüzde 20’lik bir artış bekliyoruz. Restoranların kapalı olması gıda kategorisindeki yoğunluğu artıracaktır. Paket servis hizmeti veren yerler ve gıda pazaryerleri moto kurye istihdamına şimdiden ek yapmaya başladılar. Ayrıca mevsim değişiminden dolayı tekstil, moda kategorisinde de bu aydan itibaren bir yoğunluk bekliyoruz. Turizm sezonunun yaklaşması bu aydan itibaren online otel ve tatil köyü randevularına da yansıyacaktır.” şeklinde konuştu.

E-Ticarette Ramazana Özel Kampanyalar

Bu dönem e-ticaret platformları Ramazan ayına özel kampanya ve indirim fırsat paketleri hazırladı. Cenk Çiğdemli, “Yoğunlukta sıkıntı yaşanmaması için altyapı yatırımları da hızlanmaya başladı diyebiliriz. Ramazan ayı boyunca kısıtlamalar nedeniyle evde fazlaca vakit geçirilecek olmasından dolayı elektronik kategorisi satış hacminde de total bir artış bekleniyor. Ramazan ayına özel başta gıda sektöründe olmak üzere cazip indirim kampanyaları başladı.” dedi.