EKONOMİ
Giriş Tarihi : 13-02-2021 10:32   Güncelleme : 13-02-2021 10:52

"Dünyada artık petrolün, doğal gazın, altının bir önemi yok"

Çiftçilere meyve fidanı dağıttıklarını belirten Keçiören Belediye Başkanı "Dünyada artık petrolün, doğal gazın, altının bir önemi yok." dedi.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok "Keçiören, bir doğal ürün üretim ve satış merkezi olacak. Çiftçilerimize ücretsiz destek vermeye devam edeceğiz." açıklamasında bulundu.

Keçiören Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre belediye ilçeye bağlı dört köyde tarımsal üretimi teşvik etmek için dokuz çeşit meyve fidanı dağıtımı yapıyor. Köy muhtarları talepte bulunanların listesini oluştururken köylülere ceviz, erik, vişne, elma, ayva, armut, kiraz, badem ve kayısı türünden meyve fidanları veriliyor.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ilçede tarımsal üretimi teşvik etmek için Kösrelik, Güzelyurt, Çalseki ve Sarıbeyler köylerinde çiftçilere meyve fidanı dağıttıklarını kaydetti.

Altınok, "Dünyada artık petrolün, doğal gazın, altının bir önemi yok. Önemli olan yerli ve millî tarımsal üretimdir. Üretim olmazsa insanlar tüketecek gıda bulamaz. Keçiören bir doğal ürün üretim ve satış merkezi olacak. Çiftçilerimize ücretsiz destek vermeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. Altınok, köylerde hayvancılığı da teşvik etmek için önümüzdeki günlerde koyun ve keçi dağıtımı da yapılacağını belirtti.

"Köylerimize birçok hizmet geliyor"

Keçiören Belediyesinin yaptığı hizmetlerden gayet memnun olduklarını söyleyen Kösrelik Mahalle Muhtarı Mustafa Yaman ise, "Köyümüze hizmet devam ediyor. Patlıcan, fasulye fideleri verdiler. Ata tohumu verdiler. Hiçbir ücret almadılar. Şu anda köylümüze keçi ve koyun da verecekler. Bu zamana kadar hiç hizmet görmemiştik. Bu dönem hizmet aldığımız için başkanımıza teşekkür ederiz." açıklamasında bulundu.