EKONOMİ
Giriş Tarihi : 18-02-2021 08:26   Güncelleme : 18-02-2021 11:17

DMO'dan yükselme ve unvan değişikliği kriterlerinde düzenleme

Devlet Malzeme Ofisi (DMO) personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliklerine ilişkin usul ve esaslar yeniden düzenlendi.

DMO'dan yükselme ve unvan değişikliği kriterlerinde düzenleme

Kurum tarafından hazırlanan "Devlet Malzeme Ofisi Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik", Resmî Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

Yönetmeliğe göre "şube müdürü" ve "müdür" kadrosuna atanabilmek için en az 4 yıllık yükseköğrenim mezunu olma, merkezî satın alma uzmanı, teknik uzman, teknik şef, şef, uzman veya muhasebeci görevlerinden birinde bulunma ve buralarda en az 3 yıl hizmette çalışmış olma şartları aranacak.

Sınav kurulunun başkan ve üyelerinin, görevde yükselme veya unvan değişikliği sınavına eşlerinin, ikinci dereceye kadar (bu derece dahil) kan ve kayın hısımlarının katıldığının tespiti hâlinde, bu üye veya üyeler sınav kurulu üyeliğinden çıkarılarak, yerlerine yedek üye veya üyeler görevlendirilecek.

Yazılı sınavlar, unvan değişikliği yazılı sınavı hariç DMO Genel Müdürlüğü tarafından yapılabileceği gibi, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığına, Millî Eğitim Bakanlığına veya yükseköğretim kurumlarından birine de yaptırılabilecek.