GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-04-2021 09:11   Güncelleme : 09-04-2021 09:11

Bolu Dağı'nda kar yağışı başladı

Anadolu Otoyolu ile D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde kar yağışı tipi şeklinde etkisini gösteriyor

Bolu Dağı'nda kar yağışı başladı

Türkiye'nin en önemli  güzergahlarından biri olan Bolu Dağı Tüneli mevkisinde dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı gece boyunca aralıklarla sürdü.

Bölgede etkisini gösteren ve zaman zaman da tipiye dönen kar yağışı, otoyolun özellikle Abant kavşağı, Bolu Dağı Tüneli ve viyadükler kesiminde sürüyor.

Kar kalınlığının yaklaşık 5 santimetreye bulduğu güzergahlarda Karayolları ekipleri, yolun ulaşıma kapanmaması için kar küreme ve tuzlama çalışmaları yürütüyor.

Bölgede görev yapan Bolu İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri de sürücülere bölgede etkili olan kar yağışına karşı uyarıda bulunarak, yakın takip, aşırı hız ve hatalı sollama yapmamalarını söylüyor.

Bolu kent merkezinde de kar yağışı aralıklarla etkisini sürdürüyor. Kent merkezinde kar kalınlığı yer yer 5 santimetre oldu.

Kara yolunun Düzce geçişinde gece yarısından itibaren yoğun bir şekilde devam eden kar yağışı, ulaşımı aksaklıklara uğratıyor. Kar yağışı D-100 kara yolunun Bakacak, Karanlıkdere, Seymenler, Bolu Dağı Polisevi, Elmalık ve Abant kavşağı kesimlerinde etkisini sürdürüyor