SPOR
Giriş Tarihi : 24-03-2021 14:26   Güncelleme : 24-03-2021 14:36

Bitci Teknoloji ile  McLaren arasında iş birliği anlaşması imzalandı

Bitci Teknoloji ile Formula 1 takımı olan McLaren arasında iş birliği anlaşmasına imza atıldı

Bitci Teknoloji ile  McLaren arasında iş birliği anlaşması imzalandı

Bitci Teknoloji  tarafından yapılan açıklamaya göre, iş birliği çerçevesinde McLaren Formula 1 Takımı için özel bir token projesi uygulamaya geçirilecek. Türk mühendislerinin  geliştirdiği yerli blockchainin ilk kez Formula 1 organizasyonunda kullanılacağı iş birliği, 3+2 yıllık olarak imzlandı.

İmzalanan anlaşma çerçevesinde Bitci Teknoloji şirketlerinden Bitci.com'un logosu, McLaren Formula 1 Takımı araçlarında ve pilotların kasklarında bulunacak. Bu şekilde ilk kez bir Türk şirketi bu alanda Formula 1 organizasyonuna dahil olmuş olacak..

Konuyla ilgili görüşlerini aktaran Bitci Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Çağdaş Çağlar, bu anlaşmadan büyük gurur ve mutluluk duyduklarını ifade ederek, "Formula 1 dünyada en çok takip edilen spor organizasyonlarının başında geliyor. Bu organizasyonun en köklü takımlarından olan, bugüne kadar yakaladığı başarılarla tüm dünyada Formula 1'in efsanelerinden biri olarak kabul edilen McLaren'in, bu proje için bir Türk blockchain şirketini seçmiş olması Türk girişimcilerinin, mühendislerinin, yazılımcılarının dünyada nereye ulaştığını göstermesi açısından çok önemli." söyleminde bulundu..

Blockchainin kullanım alanlarının gün geçtikçe genişlediğini, ilerleyen dönemde bu teknolojinin spor kulüpleri başta olmak üzere tüm kurumlar için çok daha geniş ufuklar açacağını belirten Çağlar, "Formula 1, dünyada Ar-Ge'nin ve inovasyonun şüphesiz en çok kullanıldığı spor organizasyonu. Yeni teknolojilerin bu kadar ön planda olduğu bir organizasyonda, Bitci.com olarak biz de çok güvendiğimiz teknolojik altyapımızla var olacak; iş ortağımız McLaren'in çok daha büyük başarılara ulaşmasına katkıda bulunacağız." dedi.

McLaren Ticari Direktörü Mark Waller ise "İmzaladığımız anlaşmayla birlikte, Bitci.com'u McLaren F1 takımımızın resmi ortağı olarak duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bitci.com ile sürdüreceğimiz uzun süreli ortaklık ve taraftar token projemiz, Formula 1'de türünün ilk örneği olacak. Bahreyn'de başlayacak olan 2021 Formula 1 sezonunun açılışında, MCL35M'de Bitci.com ile ortaklığımızı hayata geçirmeyi dört gözle bekliyoruz." diyerek düşüncelerini aktardı.