GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-04-2021 13:48   Güncelleme : 13-04-2021 14:03

Batı Karadenizli balıkçılar sezonu kapattı

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Karakaş, "Ramazanın gelmesi ve son zamanlarda kötü hava şartları nedeniyle sezona bugün itibarıyla 'son' dedik. Hayırlısıyla kazasız belasız bir sezon daha bitti." diye konuştu

Batı Karadenizli balıkçılar sezonu kapattı

Batı Karadeniz Bölgesi'nin önemli balıkçı limanlarından birine sahip olan Düzce'nin Akçakoca ilçesinde, balıkçılar av yasağının başlayacağı 15 Nisan'dan 2 gün önce avlanmaya son vererek ağ ve teknelerini bakıma aldılar.

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, yaptığı açıklamda güzel bir sezon geçirdiklerini ifade etti.

Sezonun sonuna gelindiğini belirten Karakaş, "Ramazanın gelmesi ve son zamanlarda kötü hava şartları nedeniyle sezona bugün itibarıyla 'son' dedik. Hayırlısıyla kazasız belasız bir sezon daha bitti." şeklinde komuştu.

Karakaş, trol ve büyük tekne balıkçılığı için sezonun 15 Nisan'da bittiğini fakat kıyı balıkçılığının sürdüğünü aktararak, "Mezgit, barbun ve istavrit ağırlıklı bir balıkçılık olacak. Yaklaşık 20 gün sonra bu tür balıklarımız tezgahta yerini alacaktır. Çinekop ve çingene palamut da az miktarda çıkacaktır." dedi.

Balıkçıların limana demirledikleri teknelerini bakıma aldıklarını söyleyen Karakaş, eksiklerin tamamlanıp yeni sezona hazır hale gelineceğini bildirdi.