GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-04-2021 14:31   Güncelleme : 18-04-2021 14:31

Barhal Çayı rafting ve kano tutkunlarını misafir ediyor

Artvin'in Yusufeli ilçesinde bulunan Barhal Çayı, rafting ve kano tutkunları tarafından yoğun ilgi görüyor.

Barhal Çayı rafting ve kano tutkunlarını misafir ediyor

Gezi çerçevesinde Rusya, İtalya ve Fransa'dan Yusufeli'ne gelen 3 turist, Yusufeli Kayak Rafting Dağcılık İhtisas Spor Kulübü Derneği Başkanı Osman Kiliçlioğlu rehberliğinde Barhal Çayı'nda rafting yaptı.

Kiliçlioğlu, Yusufeli'nin, Kaçkar Dağları, kiliseleri ve doğa sporlarına elverişli oluşumuyla her yıl dünyanın farklı yerlerinden çok sayıda yabancı turisti ağırladıklarını belirtti.

Kovid-19 salgınına karşın yabancı turistlerin ilçeye gelmeye devam ettiğini ifade eden Kiliçlioğlu, "Üç turist benimle irtibata geçti. Ben de onlara alternatifler sundum. Buraya geldiler ve rafting yaptılar." diye konuştu.

Kiliçlioğlu, Barhal Çayı'nın nisan ayı sonlarından hazirana kadar su sporlarıyla ilgilenen adrenalin tutkunları için çok muazzam bir akıntıya sahip olduğuna vurgu yaptı.

Fransız kanocu Morgan Arnaud da dünyanın farklı bölgelerinde akarsularda kano yaptıklarını söyleyerek, "Türkiye'nin doğal güzellikleri ve nehirleri çok güzel. Barhal Çayı ve vadisi muhteşem. Barhal Çayı'nın debisi henüz istediğimiz seviyeye çıkmamış. Yine de burada olmak çok güzeldi." dedi.

Bir haftadır Türkiye'de olduklarını belirten Arnaud, Yusufeli'den önce Ardeşen, Fırtına Deresi, Berta Çayı ve Tortum Çayı'nda kano yaptıklarını aktardı.