SPOR
Giriş Tarihi : 24-03-2021 13:22   Güncelleme : 24-03-2021 14:03

Abdi İbrahim'den Milli yüzücüye olimpik destek

Abdi İbrahim, Tokyo Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil edecek olan  rekortmen milli yüzücü Emre Sakcı'nın ana sponsorluğunu yapacak.

Abdi İbrahim'den Milli yüzücüye olimpik destek

 

 

Abdi İbrahim tarafından yapılan açıklamaya göre, şirket, Türk ilaç sektöründe yine bir ilke imza atarak dokunduğu hayatları iyileştirerek ülke ve toplum için değer yaratmak amacıyla ve "sağlık ve spor", "sosyal inovasyon", "gençlerde bilim farkındalığı yaratma" ile "toplumsal ihtiyaçlar için gönüllülük projeleri" olmak üzere 4 ana konuya odaklanan yepyeni bir toplumsal yatırım programıuygulamaya koydu.

Abdi İbrahim, şirketin sürdürülebilirlik stratejisinin en önemli parçalarından birisi olan ve 2021 yılından itibaren uzun vadeli bir bakış açısı ile uygulamaya geçireceği söz konusu program kapsamında, Emre Sakcı'nın başarı serüvenine, 4 yılı kapsayan uzun soluklu bir sponsorluk anlaşmasıyla destekte bulunma kararı aldı.

Temmuz 2021'e ertelenen Tokyo Olimpiyatları'nda 100 metre kurbağalama kategorisinde Türkiye'yi temsil etmeye hazırlanan rekortmen yüzücü ile Abdi İbrahim arasındaki sponsorluk anlaşmasına, Abdi İbrahim'in Maslak'taki genel merkezinde imza atıldı.

"Sportif başarı, ülke markasına katkı sunan en etkili araçlardan biri"

 

Açıklamada düşücelerini aktaran Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, ülkelerin en büyük gücünün uluslararası alanda göğüslediği başarılar olduğunu vurgulayarak, attıkları her adımda ülke markasını yüceltmeye çaba gösterdiklerini belirtti.

Sportif başarının ülke markasına katkı sağlayan en etkili araçlardan biri olduğunu belirten Barut, sözlerinin devamında şunları kaydetti:

"Olimpiyatlar, her ülkenin kendisini gösterebileceği en kuvvetli sahne. O sahneye çıkabilmek, orada yarışabilmek büyük bir azim ve mücadele gerektiriyor. Bu azmi sergileyen genç sporcularımızın yanında olmaya kararlıyız. Abdi İbrahim olarak ilk adımı milli yüzücümüz Emre Sakcı ile atıyoruz ve Olimpiyat A barajını geçen başarılı yüzücülerimizle devam etmeyi planlıyoruz."

Milli yüzücü Emre Sakcı da Abdi İbrahim'in kendisine sponsor olmasından mutluluk duyduğunu dile getirerek, "Abdi İbrahim'in sponsorluk desteği, benim gibi genç sporcular için önemli bir motivasyon kaynağı. Abdi İbrahim'in yöneticileri benimle iletişime geçtiklerinden bu yana şirketin vizyonunu daha yakından tanıma imkanım oldu. Kendi sportif hedeflerimle, Abdi İbrahim'in hedefleri arasında inanılmaz bir eşleşme gördüm. Bu da beni çok heyecanlandırdı. Olimpiyat ruhunda yeri olan pek çok anlamlı değeri bana şimdiden hissettirdikleri ve bilhassa uluslararası alanda başarı hedefleyen benim gibi bir sporcuyu destekledikleri için teşekkür ediyorum." dedi.