DÜNYA
Giriş Tarihi : 11-04-2021 08:33   Güncelleme : 11-04-2021 08:33

ABD'de Maarif Okulunun tanıtımı yapıldı

Türkiye Maarif Vakfının (TMV) ABD New Jersey eyaletinde Maarif Okulu tarafından yeni satın alınan binada aileler için eğlence ve tanıtım günü gerçekleştirildi.

ABD'de Maarif Okulunun tanıtımı yapıldı

New Jersey’in Wayne kasabasındaki Maarif Okulunun yeni binasının bahçesinde gerçekletirilen programa New York ve New Jersey yakınlarında yaşayan Türk ve Müslüman aileler katılım sağladı.

Çocuklar için çeşitli eğlence ve aktivitelerin düzenlendiği etkinlikte, ailelere de yeni binanın içi gezdirilerek çalışmalar hakkında bilgilendirildi.

TMV ABD Direktörü Doç. Dr. Mehmet Özkan, yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla uzun zamandır online eğitim yaptıklarını belirterek, bu etkinliğin aileler ve çocukların bir arada olduğu  güzel bir fırsat olduğunu ifade etti.

Özkan, "Kovid-19 tedbirleri altında gerçekleştirdiğimiz bu programın beklediğimizden daha fazla ilgi görmesi bizi memnun etti. Öğrencilerimizin ailelerine ve misafirlere yeni binamızı gezdirdik, görüşlerini dinledik, çok güzel geri dönüşler aldık. Ailelerimizin ve çocuklarımızın pandemi döneminde gerçekten okulu özlediklerini gördük." diye konuştu.

Yeni binanın düzenlemesini 2021-2022 eğitim öğretim dönemine yetiştirmeyi planladıklarını dile getiren Özkan, "Amacımız Maarif Okulu olarak ABD’de eğitim konusunda iddialı bir kalite sergilemek. Yeni binamızla birlikte bu konuda çıtayı daha da yükseltmek için çalışmalarımız sürüyor." dedi.

Programa, çeşitli temaslarda bulunmak için New York’ta bulunan Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan da katılımda bulundu.

Maarif Okulu öğrencileri tarafından çiçeklerle karşılanan Mercan, programa katılan ailelerle görüştü, daha sonra yeni binayı dolaşarak Maarif Okulunun çalışmaları hakkında bilgi aldı.

New Jersey'de 2017 yılında açılan ve Bloomfield bölgesindeki kiralık bir binada faaliyette bulunan Maarif Okulunun 147 öğrencisi bulunuyor.