KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 06-03-2021 08:35   Güncelleme : 06-03-2021 09:14

2021 İstiklal Marşı yılı ilan edildi... Kutlamalar yapılacak

İstiklal Marşı'nın kabulünün 100'üncü yılına denk gelen 2021, "Mehmet Âkif ve İstiklâl Marşı Yılı" olarak kabul edildi. Cumhurbaşkanlığı tarafından gelen ve yapılacak kutlamaları içeren Genelge, Resmî Gazete'de yayımlandı.

2021 İstiklal Marşı yılı ilan edildi... Kutlamalar yapılacak

İstiklal Marşı'nın 100'üncü yılında, 2021, "Mehmet Âkif ve İstiklâl Marşı Yılı" olarak 2020'nin son ayında kabul edildi. Cumhurbaşkanlığı tarafından gelen Genelge de bugün, Resmî Gazete'de yayımlandı.

Genelgede, sivil toplum kuruluşları ve halkın katılımıyla bütün kamu kurum ve kuruluşları tarafından İstiklal Marşı'nın kabülü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinliklerinin düzenleneceği belirtilirken etkinlikler, Cumhurbaşkanlığı tarafından belirlenip uygulanabilecek.

Etkinlikler için kullanılacak logo, afiş ve duyuru gibi belge ve görsel materyaller, kurumsal kimliğe uygun, belli kalıplarda tasarlanacak. Anma etkinliklerinin giderleri, etkinliği düzenleyen kamu kurum veya kuruluşu tarafından karşılanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelgede, "2021 Mehmet Âkif ve İstiklâl Marşı Yılı kutlamaları kapsamında yıl boyunca düzenlenecek etkinliklerin en iyi şekilde gerçekleştirilebilmesi için ihtiyaç duyulacak her türlü destek, yardım ve kolaylığın tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca geciktirilmeksizin öncelikli olarak yerine getirilmesi hususunda gereğini rica ederim." ifadelerini kullandı.